Golf Tips Putting Tips Putting Lessons Putting Instruction
How to Putt Putting Tips
Contact Welcome to the #1 website in the world for putting. Over 2 Million visits & growing strong! Search / SignUp / LinkUp

High School Golf Coaches

Use your Browser's Edit>Find function to locate a Team or Conference.
Use BACK or GO button on browser menu to return to this page from external sites.

National High School Golf Coaches Ass'n

 

Indiana High School Golf Coaches Ass'n

 

Current Staff

Position
Name
Location
Phone
President
Ryan Williamson
Shelbyville HS
317-398-9731

Vice President

Brian Muehlhaus

Bloomington North HS

---

 Past President

Dave Sollman

Zionsville HS

317-873-3355

IHSAA

Bobby Cox

Assistant Commissioner

...

Webmaster
Dan Gibson
FW Northrop HS
260-467-2356
E-Mail Addresses

Name
E-Mail Address
Dave Sollman
dsollman@zcs.k12.in.us
Ryan Williamson
rfwilliamson@shelbycs.k12.in.us
Bob Brothers
bbrothers@canterburyschool.org
Bob Spacey
bob_spacey@mail.nobl.k12.in.us
Dave Hunton
dhunton@shelbycs.k12.in.us
Dan Gibson
daniel.gibson@fwcs.k12.in.us

Others: Zach Kelley, Brownsburg High School, ZKelley@brownsburg.k12.in.us

President: Ryan Williamson, Shelbyville High School: rfwilliamson@shelbycs.k12.in.us

Vice President, Brian Muehlhaus, Bloomington North High School: bmuehlha@mccsc.edu

Secretary/Treasurer: Bob Brothers, Canterbury High School bbrothers@canterburyschool.org

Webmaster: Dan Gibson, Northrop High School Daniel.Gibson@fwcs.k12.in.us

Indiana High School Golf Coaches website: www.IHSGCA.com

Please send any additions to future newsletters to bbrothers@canterburyschool.org

Kentucky HSAA

Boy's Golf Coaches


KHSAA Current Master List of Boys Golf Coaches as of Friday July 20th 2007 12:06 PM

Head Coach                School                         City                 Phone Number         Fax Number           Coach E-mail                                       

Robby Shelton Adair County Columbia (270)384-2751 (270)384-6900 Jim.Moss@Adair.kyschools.us
Scott Stamper Allen County-Scottsville Scottsville (270)622-4119 (270)622-5882 timothy.stamper@allen.kyschools.us
Will Carlton Anderson County Lawrenceburg (502)839-5118 (502)839-3486 will.carlton@anderson.kyschools.us
Bill Rogers Apollo Owensboro (270)852-7100 (270)852-7110 bill.rogers@daviess.kyschools.us
Dan Kelly Ashland Blazer Ashland (606)327-6040 (606)324-0517 dan.kelly@ashland.kyschools.us
Byron Hill Atherton Louisville (502)485-8202 (502)485-8985 robert.peters@jefferson.kyschools.us
Todd Howard Ballard Louisville (502)485-8206 (502)485-8855 Todd.Howard@Jefferson.kyschools.us
B. B. Kendrick Ballard Memorial Barlow (270)665-8400 (270)665-5312 b.b.kendrick@ballard.kyschools.us
Michael J. Deaton Barbourville Barbourville (606)546-3129 (606)546-3337 mike.deaton@bville.kyschools.us
Ed Hardin Bardstown Bardstown (502)331-8802 (502)331-8832 ed.hardin@bardstown.kyschools.us
Ben Jackson Barren County Glasgow (270)651-6315 (270)651-9211 ben.jackson@barren.kyschools.us
Arlen McNabb Bath County Owingsville (606)674-6325 (606)674-9188 arle.mcnabb@bath.kyschools.us
Suzy Wera Beechwood Covington (859)331-1220 (859)426-3744 suzy.wera@beechwood.kyschools.us
Elaine Rutherford Belfry Belfry (606) 237-3900 606-237-5119 elaine.rutherford@pike.kyschools.us
Mark Elkins Bell County Pineville (606)337-7061 (606)337-0867 mark.elkins@bell.kyschools.us
Beverly Smith Bellevue Bellevue (859)261-2980 (859)261-1825 bev.smith@bellevue.kyschools.us
Stephen Riddle Berea Berea (859)986-4911 (859)986-4640 cecil.combs@berea.kyschools.us
Matt Kirchgessner Bethlehem Bardstown (502)348-8594 (502)349-1247 mattk@bardstowncountryclub.com
Kenneth Bradley Betsy Layne Betsy Layne (606)478-9138 (606)478-3805 kenneth.bradley@floyd.kyschools.us
Barb Kohls Bishop Brossart Alexandria (859)635-2108 (859)635-2135 bkgolfer@hotmail.com
Rick Rowland Boone County Florence (859)282-5655 (859)282-5653 jay.mulcahy@boone.kyschools.us
Cathy Frank Bourbon County Paris (859)987-2185 (859)987-5850 cathy.frank@bourbon.kyschools.us
Matt Logic Bowling Green Bowling Green (270)746-2300 (270)746-2305 matt.logic@bgreen.kyschools.us
Charlie White Boyd County Ashland (606)928-7101 (606)928-3002 david.bayes@boyd.kyschools.us
Mark Kendrick Boyle County Danville (859)236-5047 (859)236-7820 mark.kendrick@boyle.kyschools.us
Angie Gintonio Bracken County Brooksville (606)735-3153 (606)735-2549 AngieGintonio@bracken.kyschools.us
Wayne Morgan Breathitt County Jackson (606)666-7511 (606)666-7765 midfork@yahoo.com
Raymond Critchelow Breckinridge County Harned (270)756-2149 (270)756-9061 raymond.critchelow@breck.kyschools.us
Jonathon Sizemore Bryan Station Lexington (859)381-3308 (859)381-3330 jonathon.sizemore@fayette.kyschools.us
Shane Popplewell Bullitt Central Shepherdsville (502)543-7021 (502)543-1797 shane.popplewell@bullitt.kyschools.us
Todd Eastridge Bullitt East Mount Washington (502)538-7322 (502)538-8368 todd.eastridge@bullitt.kyschools.us
Matt Grimes Burgin Burgin (859)748-5282 (859)748-4002 matt.grimes@burgin.kyschools.us
Bill Byrne Butler Louisville (502)485-8220 (502)485-8517 bill.byrne@jefferson.kyschools.us
Dennis Robbins Butler County Morgantown (270)526-2204 (270)526-2268 dennis.robbins@butler.kyschools.us
Caldwell County Princeton (270)365-8010 (270)365-9742
Johnny Hutching Calloway County Murray (270)762-7374 x114 (270)762-7380 thehutchings3@mchsi.com
Bob Hacker Calvary Christian Covington (859)356-9201 (859)356-8962 bhacker@fuse.net
Mike Reitz Campbell County Alexandria (859)635-4161 (859)448-4886 mike.reitz@campbell.kyschools.us
Tim Davis Campbellsville Campbellsville (270)465-8774 (270)789-4007 tim.davis@cville.kyschools.us
Brandon Wilson Carlisle County Bardwell (270)628-3800 (270)628-3837 brandon.wilson@carlisle.kyschools.us
Warren McEuen Carroll County Carrollton (502)732-7075 (502)732-7012 warren.mceuen@carroll.kyschools.us
Audrey Rousey Casey County Liberty (606)787-6151 (606)787-6408 audrey.rousey@casey.kyschools.us
Cindy Gossett Caverna Horse Cave (270)773-2828 (270)773-2825 cindy.gossett@caverna.kyschools.us
Ben Baker Cawood Harlan (606)573-5029 (606)573-2424 ben.baker@harlan.kyschools.us
Chris Adams Central Hardin Cecilia (270)737-6800 (270)765-3889 chris.adams@hardin.kyschools.us
David Redmon Christian Academy-Louisville Louisville (502)244-3225 (502)244-1824 dnredmon@aol.com
Shawn Oakley Christian County Hopkinsville (270)887-7050 (270)887-1294 Shawn.Oakley@christian.kyschools.us
Christian Fellowship Benton (270)527-8377 (270)527-2872
Brad Mullins Clay County Manchester (606)598-3737 (606)598-8976 brad.mullins@clay.kyschools.us
Michael Tallent Clinton County Albany (606)387-5569 (606)387-8659 mike.tallent@clinton.kyschools.us
Scott Ely Community Christian (Paducah) Paducah (270)554-1651 (270)554-6968 skippy007@comcast.net
Mark Haddox Conner Hebron (859)334-4400 (859)334-4406 mark.haddox@boone.kyschools.us
Brad Harris Corbin Corbin (606)528-3902 (606)523-3627 brad.harris@corbin.kyschools.us
Cornerstone Christian Shelbyville (502)633-4070 (502)633-4605
Rick Hornsby Covington Catholic Covington (859)491-2247 (859)448-2242 rhornsby@covcath.org
Randy Osborne Covington Latin Covington (859)291-7044 (859)291-1939 ozzie2216@hotmail.com
Stefanie Hardin Crittenden County Marion (270)965-2248 (270)965-2797 stefanie.hardin@crittenden.kyschools.us
Derrick Akal Cumberland Cumberland (606)589-4625 (606)589-2312
Rick Garner Cumberland County Burkesville (270)864-3451 (270)864-1284 rick.garner@cumberland.kyschools.us
Marc Williams Danville Danville (859)238-1308 (859)238-1344 marc.williams@danville.kyschools.us
Mark Price Daviess County Owensboro (270)852-7300 (270)852-7310 mark.price@daviess.kyschools.us
Jose Labrado Dawson Springs Dawson Springs (270)797-2957 (270)797-5204 jose.labrado@dawsonsprings.kyschools.us
Jeff Rogers Dayton Dayton (859)292-7486 (859)261-1606 jeff.rogers@dayton.kyschools.us
Joe Bane Deming Mt. Olivet (606)724-5421 (606)724-5921 rodney.massey@robertson.kyschools.us
Steve Reed DeSales Louisville (502)368-6519 (502)366-6172 sreed@desaleshighschool.com
Tom Wischer Dixie Heights Covington (859)341-7650 (859)341-2531 tom.wischer@kenton.kyschools.us
Brian Davis Doss Louisville (502)485-8239 (502)485-8744 Brian.davis@jefferson.kyschools.us
Michael Cash DuPont Manual Louisville (502)485-8241 (502)485-8035 michael.cash@jefferson.kyschools.us
Charles Rutledge East Carter Grayson (606)474-5714 (606)475-9200 charles.rutledge@carter.kyschools.us
Ryan Abbott East Jessamine Nicholasville (859)885-7240 (859)881-0161 ryan.abbott@jessamine.kyschools.us
Mike Mullins East Ridge Lick Creek (606)835-2811 (606)835-2899 mackie.gibson@pike.kyschools.us
Bruce Lynch Eastern Louisville (502)485-8243 (502)485-3883 bruce.lynch@jefferson.kyschools.us
Roger Parsley Edmonson County Brownsville (270)597-2151 (270)597-2962 roger.parsley@edmonson.kyschools.us
Kyle Goodlett Elizabethtown Elizabethtown (270)769-3381 (270)769-2539 kyle.goodlett@etown.kyschools.us
Steve Gillum Elliott County Sandy Hook (606)738-8052 (606)738-8098 steve.gillum@elliott.kyschools.us
Ricky Benton Estill County Irvine (606)723-3537 (606)723-4894 rickypar4@irvineonline.net
Jim Copas Evangel Christian Louisville (502)968-7744 (502)968-8414 bweller1@bellsouth.net
Gregg Longacre Fairdale Fairdale (502)485-8248 (502)485-8761 gregg.longacre@jefferson.kyschools.us
Derek Cooksey Fairview Ashland (606)324-9226 (606)324-2288 derek.cooksey@fairview.kyschools.us
Josh Tichenor Fern Creek Louisville (502)485-8251 (502)485-8009 Josh.tichenor@jefferson.kyschools.us
Jay Emmons Fleming County Flemingsburg (606)845-6601 (606)845-3102 Jay.Emmons@Fleming.kyschools.us
Kip Rambo Fort Knox Fort Knox (502)624-7030 (502)624-3856 kip.rambo@am.dodea.edu
Donnie Estill Frankfort Frankfort (502)875-8655 (502)875-8657 donnie.estill@ky.gov
James Myers Franklin County Frankfort (502)695-6750 (502)695-6755 james.myers@franklin.kyschools.us
Kenny Kinslow Franklin-Simpson Franklin (270)586-3273 (270)586-2021 kenny.kinslow@weyerhaeuser.com
Jon Jones Gallatin County Warsaw (859)567-7901 (859)567-8222 jon.jones@gallatin.kyschools.us
Dave McDaniel Garrard County Lancaster (859) 792-2146 (859) 792-4352 dave.mcdaniel@garrard.kyschools.us
Wesley Martin George Rogers Clark Winchester (859)744-6111 (859)745-2418 jackie.mccloud@clark.kyschools.us
James Ray Neal Glasgow Glasgow (270)651-8801 (270)651-5189 james.neal@glasgow.kyschools.us
Lance Robinson Grant County Dry Ridge (859)824-9739 (859)824-9756 lance.robinson@grant.kyschools.us
Scott Bradley Graves County Mayfield (270)674-6242 (270)247-8540 scott.bradley@graves.kyschools.us
Barry Alexander Grayson County Leitchfield (270)259-4078 (270)259-6131 michael.meredith@grayson.kyschools.us
Chris Blaydes Green County Greensburg (270)932-7481 (270)932-3214 chris.blaydes@green.kyschools.us
Roger Gillum Greenup County Greenup (606)473-9812 (606)473-7854 dan.mercer@greenup.kyschools.us
Alan Frank Greenwood Bowling Green (270)842-3627 (270)842-2037 alan.frank@warren.kyschools.us
Dave Cowden Hancock County Lewisport (270)927-6953 (270)927-8677 david.cowden@hancock.kyschools.us
Larry Parker Harlan Harlan (606)573-8750 (606)573-8760 ljlparker@harlanonline.net
Jerry Dawson Harrison County Cynthiana (859)234-7117 (859)234-0115 jdawson@kymail.com
Houston Cruse Hart County Munfordville (270)524-9341 (270)524-3251 houston.cruse@hart.kyschools.us
Paul Spare Hazard Hazard (606)439-1318 (606)439-2285 paul.spare@hazard.kyschools.us
Jimmy Long Heath West Paducah (270)538-4090 (270)538-4091 kris.garrett@mccracken.kyschools.us
Dennis Davis Henderson County Henderson (270)831-8800 (270)831-8880 ddavis2747@aol.com
Stephen Keinath Henry Clay Lexington (859)381-4359 (859)381-4358 stephen.keinath@fayette.kyschools.us
Steve Dent Henry County New Castle (502)845-8670 (502)845-8671 steve.dent@henry.kyschools.us
Howard Davis Jr. Heritage Florence (859)525-0213 (859)525-0650 howiedavis@aol.com
Todd Johnson Hickman County Clinton (270)653-4044 (270)653-3200 todd.johnson@hickman.kyschools.us
Matt Gessner Highlands Fort Thomas (859)781-5900 (859)442-4212 matt.gessner@fortthomas.kyschools.us
Chas Brannen Holmes Covington (859)655-9545 (859)581-7497 ron.madrick@covington.kyschools.us
Chris Groger Holy Cross (Covington) Covington (859)431-1335 (859)655-2184 chris64192@aol.com
Brad Boyd Holy Cross (Louisville) Louisville (502)447-4363 (502)448-1062 jthornsberry@holycrosshs.com
Daniel Kukahiko Hopkins County Central Madisonville (270)825-6133 (270)825-6135 daniel.kukahiko@hopkins.kyschools.us
Judy Futrell Hopkinsville Hopkinsville (270)887-1200 (270)886-1394 judyfutrell@bellsouth.net
Neal Banks Iroquois Louisville (502)485-8269 (502)485-8033 mike.beard@jefferson.kyschools.us
Brian Hall Jackson City Jackson (606)666-5164 (606)666-2555 brian.hall@jacksonind.kyschools.us
Ed Morgan Jackson County Mc Kee (606)287-7155 (606)287-2123 ed.morgan@jackson.kyschools.us
Jim Stansbury Jeffersontown Jeffersontown (502)485-8275 (502)485-8832 stansbury1@insightbb.com
Brian Johnson Jenkins Jenkins (606)832-2184 (606)832-4283 brian.johnson@jenkins.kyschools.us
Andrea Blackston John Hardin Elizabethtown (270)769-8906 (270)769-8996 allthingsIcando@AOL.com
Amiee Webb Johnson Central Paintsville (606)789-2500 (606)789-2547 amiee.cantrell@johnson.kyschools.us
Chad Allen June Buchanan Pippa Passes (606)368-6108 (606)368-6216 chadallen@alc.edu
Kevin Sullivan Kentucky Country Day Louisville (502)423-0440 (502)423-0445 kevin.sullivan@kcd.org
Harrison Davis Knox Central Barbourville (606)546-9253 (606)546-5684 bill.swafford@knox.kyschools.us
David Kolonich Lafayette Lexington (859)381-3474 (859)381-3487 dave.kolonich@fayette.kyschools.us
Tba Larue County Hodgenville (270)358-2210 (270)358-9469
Jason Jewell Lee County Beattyville (606)464-5005 (606)464-5014 jason.jewell@lee.kyschools.us
Brett Richards Letcher County Central Whitesburg 606-633-2339 606-633-2447 ravenrock586@alltel.net
Stanley Allen Lewis County Vanceburg (606)796-2823 (606)796-3066 stanley.allen@lewis.kyschools.us
Jim Horine Lexington Catholic Lexington (859)277-7183 (859)277-8681 jhorine@lexingtoncatholic.com
Bo Starnes Lexington Christian Lexington (859) 422-5700 (859) 223-3769 bstarnes@alltech.com
David Horseman Lincoln County Stanford (606)365-9111 (606)365-1750 david.horseman@lincoln.kyschools.us
Scott Gray Livingston Central Smithland (270)928-2065 (270)928-2066 scott.gray@livingston.kyschools.us
Ashley Lutz Lloyd Memorial Erlanger (859)727-1555 (859)727-5912 ashley.lutz@erlanger.kyschools.us
Ethan Meguiar Logan County Russellville (270)726-8454 (270)726-1108 ethan.meguiar@logan.kyschools.us
Connie Lamkin Lone Oak Paducah (270)538-4150 (270)538-4151 connie.lamkin@mccracken.kyschools.us
Will Kroening Louisville Collegiate Louisville (502)479-0340 (502)479-4967 willandbon@aol.com
Clyde Dixon Lynn Camp Corbin (606)528-5429 (606)528-4750 clyde.dixon@knox.kyschools.us
Royce Board Lyon County Eddyville (270)388-9715 (270)388-2296 royce.board@lyon.kyschools.us
Tim Stephens Madison Central Richmond (859)624-4505 (859)623-3925 tim_stephens@alltel.net
Brandon Watkins Madison Southern Berea (859)986-8424 (859)986-3092 brandon.watkins@madison.kyschools.us
Dan Herrmann Madisonville-North Hopkins Madisonville (270)825-6017 (270) 825-6045 danherrmann@bellsouth.net
David Carroll Magoffin County Salyersville (606)349-2011 (606)349-5345 david.carroll@magoffin.kyschools.us
Danny White, Jr. Male Louisville (502)485-8292 (502)485-8770 dannypatricia@bellsouth.net
Freddie Leathers Marion County Lebanon (270)692-6066 (270)692-6248 freddie.leathers@marion.kyschools.us
Paul Lamb Marshall County Benton (270)527-1453 (270)527-0578 paul.lamb@marshall.kyschools.us
John Arn Mason County Maysville (606)564-3393 (606)564-5360 john.arn@mason.kyschools.us
Mary Seay Mayfield Mayfield (270)247-4461 (270)247-9624 mary.seay@mayfield.kyschools.us
Shannon Taylor McCreary Central Stearns (606)376-5051 (606)376-7045 shannon.taylor@mccreary.kyschools.us
Matt Huff McLean County Calhoun (270)273-5278 (270)273-5208 matt.huff@mclean.kyschools.us
Josh Thompson Meade County Brandenburg (270)422-7515 (270)422-3928 josh.thompson@meade.kyschools.us
Tim Hacker Menifee County Frenchburg (606)768-8102 (606)768-8200 tim.hacker@menifee.kyschools.us
Jay Anderson Mercer County Harrodsburg (859)734-4364 (859)734-6364 jay.anderson@mercer.kyschools.us
Scott Chapman Metcalfe County Edmonton (270)432-2481 (270)432-2714 Scott.Chapman@metcalfe.kyschools.us
Jerry Shoffner Middlesboro Middlesboro (606)242-8820 (606)242-8825 kenny.roark@mboro.kyschools.us
Adrian Nix Model Richmond (859)622-3766 (859)622-6658 adrian.nix@eku.edu
Steve Kirkpatrick Monroe County Tompkinsville (270)487-6217 (270)487-8274 steve.kirkpatrick@monroe.kyschools.us
Kevin Letcher Montgomery County Mount Sterling (859)497-8765 (859)497-8705 kevin.letcher@montgomery.kyschools.us
Stewart Gregory Monticello Monticello (606)348-5312 (606)348-3039 stewart.gregory@monticello.kyschools.us
Gail Blair Moore Louisville (502)485-8304 (502)485-8168 gail.blair@jefferson.kyschools.us
Chris Trusty Morgan County West Liberty (606)743-8052 (606)743-8100 chris.trusty@morgan.kyschools.us
Eddie Wilcox Muhlenberg North Greenville (270)338-0040 (270)338-2442 eddie.wilcox@muhlenberg.kyschools.us
Nathan Phelps Muhlenberg South Greenville (270)338-9409 (270)338-9710 nathan.phelps@muhlenberg.kyschools.us
Justin Scott Murray Murray (270)753-5202 (270)753-8391 justin.scott@murray.kyschools.us
David Barnes Nelson County Bardstown (502)349-7010 (502)349-7017 david.barnes@nelson.kyschools.us
Newport Newport (859)292-3023 (859)292-8340 clyde.stafford@newport.kyschools.us
Jeff Schulkens Newport Central Catholic Newport (859)292-0001 (859)292-0656 jschulkens@ncchs.com
Mike Cofer Nicholas County Carlisle (859)289-3780 (859)289-6429 michael.cofer@nicholas.kyschools.us
John Hunt North Bullitt Shepherdsville (502)957-2186 (502)957-6762 john.hunt@bullitt.kyschools.us
Aaron Howell North Hardin Radcliff (270)351-3167 (270)352-4512 aaron.howell@hardin.kyschools.us
Chris Kraftick North Laurel London (606)862-4699 (606)862-4701 ckraftick@pga.com
Larry Dunn North Oldham Goshen (502)228-0158 (502)228-7735 ldunn199@insightbb.com
Holly Mills Ohio County Hartford (270)274-3366 (270)274-9482 holly.mills@ohio.kyschools.us
Allen Davis Oldham County Buckner (502)222-9461 (502)222-0558 allen.davis@oldham.kyschools.us
Kevin Webster Owen County Owenton (502)484-5509 (502)484-0444 kevin.webster@owen.kyschools.us
Patrick Tines Owensboro Owensboro (270)686-1110 (270)686-1162 james.tines@owensboro.kyschools.us
Neil Corley Owensboro Catholic Owensboro (270)684-3215 (270)852-8007 neil.corley@owensborocatholic.org
Deron Mays Owsley County Booneville (606)593-5185 (606)593-5656 deronm@prtcnet.org
Kyle True Paducah Tilghman Paducah (270)444-5650 (270)444-5659 kyle.true@paducah.kyschools.us
Scott Hale Paintsville Paintsville (606)789-2656 (606)789-2582 shoeshale@hotmail.com
Stephen McCauley Paris Paris (859)987-2168 (859)987-2132 stephen.mccauley@paris.kyschools.us
Brad Bachand Paul Dunbar Lexington (859)381-3546 (859)381-3560 ukyclubpro@aol.com
Ron Stinson Pendleton County Falmouth (859)654-3355 (859)654-4235 ron.stinson@pendleton.kyschools.us
Jeff Ritchie Perry County Central Hazard (606)439-5888 (606)439-2825 Jeff.Ritchie@perry.kyschools.us
Clay Campbell Phelps Phelps (606)456-3482 (606)456-8988 clay.campbell@pike.kyschools.us
Greg Friend Piarist Martin (606)285-3950 (606)285-3950 landmanfriend@yahoo.com
Barry Chambers Pike County Central Pikeville (606)432-4352 (606)432-7730 barry.chambers@pike.kyschools.us
Mike Castle Pikeville Pikeville (606)432-0185 (606)432-2022 castlemichael@hotmail.com
Jamie Mills Pineville Pineville (606)337-2361 x310 (606)337-3720 jamie.mills@pineville.kyschools.us
Jason White Pleasure Ridge Park Louisville (502)485-8311 (502)485-8093 jason.white@jefferson.kyschools.us
Jody Mattingly Portland Christian Louisville (502)778-4117 (502)772-7027 jody.mattingly@portlandchristian.org
Kevin Lawson Powell County Stanton (606)663-3320 (606)663-3406 kevin.lawson@powell.kyschools.us
Marc Shepherd Prestonsburg Prestonsburg (606)886-2252 (606)886-1745
Randy Elnore Pulaski County Somerset (606)679-1574 (606)677-2771 randy.elmore@pulaski.kyschools.us
Wendell Morris Raceland Raceland (606)836-8221 (606)494-2341 wendell.morris@raceland.kyschools.us
Joe Lewis Reidland Paducah (270)538-4210 (270)538-4211 joe.lewis@mccracken.kyschools.us
Jessie Mahaffey Rockcastle County Mount Vernon (606)256-4816 (606)256-3755 jessie.mahaffey@rockcastle.kyschools.us
Rob Barber Rose Hill Christian Ashland (606)329-1957 (606)324-6420 rob@barbercom.com
Larry Slone Rowan County Morehead (606)784-8956 (606)784-1067 larry.slone@rowan.kyschools.us
Perry Yates Russell Russell (606)836-9658 (606)494-2198 psyates@windstream.net
Wes Bottom/Debbie Bottom Russell County Russell Springs (270)866-3341 (270)866-8830 deborah.bottom@russell.kyschools.us
Dennis Pardue Russellville Russellville (270)726-8421 (270)726-3685 dennis.pardue@russellville.kyschools.us
Bill Turner Ryle Union (859)384-5300 (859)384-5335 bill.turner@boone.kyschools.us
Bill Hill Sayre Lexington (859)254-1361 (859)231-0508 bhill@sayreschool.org
Troy Roberts Scott Covington (859)356-1527 (859)356-5516 troy.roberts@kenton.kyschools.us
Billy Sargent Scott County Georgetown (502)863-4131 x1129 (502)867-0544 billy.sargent@scott.kyschools.us
Todd Rains Seneca Louisville (502)485-8323 (502)485-8174 todd_rains@msn.com
Myron Montgomery Shelby County Shelbyville (502)633-2344 (502)647-0238 myron.montgomery@shelby.kyschools.us
Greg Newsome Shelby Valley Pikeville (606)639-0033 (606)639-2074 greg.newsome@pike.kyschools.us
Ronnie Evans Sheldon Clark Inez (606)298-3591 (606)298-5148 ronnie.evans@martin.kyschools.us
Silver Grove Silver Grove (859)441-3873 (859)441-4299
CJ Connelly Simon Kenton Independence (859)960-0100 (859)960-0200 cj.connelly@kenton.kyschools.us
Mickey Ray Somerset Somerset (606)678-4721 (606)677-0087 mickey@moderndistributors.com
Barry Hall South Floyd Hi Hat (606)452-9600 (606)452-2155 barry.hall@floyd.kyschools.us
Mike Harris South Laurel London (606)862-4727 (606)862-4728 mike.harris@laurel.kyschools.us
Joel Fink South Oldham Crestwood (502)241-6681 (502)241-0955 joel.fink@oldham.kyschools.us
Todd Raque Southern Louisville (502)485-8330 (502)485-8029 todd.raque@jefferson.kyschools.us
Greg Kinney Southwestern Somerset (606)678-9000 (606)678-9277 greg.kinney@pulaski.kyschools.us
Shannon Sageser Spencer County Taylorsville (502)477-3255 (502)477-3212 shannon.sageser@spencer.kyschools.us
Jay Graue St. Henry District Erlanger (859)525-0255 (859)525-5855 jgraue@hotmail.com
Kurt Averill St. Mary Paducah (270)442-1681 x221 (270)442-7920 kurtaverill@comcast.net
Jim Purdon St. Patrick Maysville (606)564-5949 (606)564-8795 jppurdon@yahoo.com
Marty Donlon St. Xavier Louisville (502)637-4712 (502)634-2158 donlonm@saintxfac.com
Kevin Crosby Tates Creek Lexington (859)381-3620 (859)381-3635 kevin.crosby@fayette.kyschools.us
David Parsons Taylor County Campbellsville (270)465-4431 (270)465-4834 david.parsons@taylor.kyschools.us
Jonathon Turner Todd County Central Elkton (270)265-2506 (270)265-9408 jturner18@apmail.apsu.edu
Jim Garnett Trigg County Cadiz (270)522-2200 (270)522-2225 jim.garnett@trigg.kyschools.us
Jon Graham Trimble County Bedford (502)255-7781 (502)255-5126 jon.graham@trimble.kyschools.us
Joe Frederick Trinity (Louisville) Louisville (502)895-9427 (502)899-2052 fredrock3@aol.com
Jamie Clark Trinity (Whitesville) Whitesville (270)233-5184 (270)233-9293 jamiec26@juno.com
Denny Young Union County Morganfield (270)389-1454 (270)389-2715 dqdenny@aol.com
Taylor Sparks University Heights Hopkinsville (270)886-0254 (270)886-2716
Fred Copass Valley Louisville (502)485-8339 (502)485-8666 william.raleigh@jefferson.kyschools.us
Dennis VanHouten Villa Madonna Covington (859)331-6333 (859)331-8615 dvanhouten@mrj.cc
Gerald Harrison Waggener Louisville (502)485-8340 (502)485-8140 gerald.harrison@jefferson.kyschools.us
Phil Amstutz Walton-Verona Walton (859)485-7721 (859)485-7739 phil.amstutz@wv.kyschools.us
Tim Riley Warren Central Bowling Green (270)842-7302 (270)781-5115 tim.riley@warren.kyschools.us
Jonathan Decker Warren East Bowling Green (270)781-1277 (270)843-2610 johnathan.decker@warren.kyschools.us
Paul Bodenhamer Washington County Springfield (859)336-5475 (859)336-5983 paul.bodenhamer@washington.kyschools.us
Brent Sexton Wayne County Monticello (606)348-5575 (606)348-3458 brent.sexton@wayne.kyschools.us
Ryan Tomolonis West Carter Olive Hill (606)286-2481 (606)286-8026 ryan.tomolonis@carter.kyschools.us
Jody Hamilton West Jessamine Nicholasville (859)887-2421 (859)887-8854 jody.hamilton@jessamine.kyschools.us
Howard Johnson Western Louisville (502)485-8344 (502)485-8969 Howard.Johnson@Jefferson.kyschools.us
Kevin Radford Western Hills Frankfort (502)875-8400 (502)227-4568 kevin.radford@franklin.kyschools.us
WJ Patterson Whitefield Academy Louisville (502)239-2509 (502)231-6286 wjpatterson@sullivan.edu
Larry Anderson Whitley County Williamsburg (606)549-7025 (606)549-7035 larry.anderson@whitley.kyschools.us
Justin Williams Williamsburg Williamsburg (606)549-6046 (606)549-6096 justin.williams@wburg.kyschools.us
Tim Mefford Williamstown Williamstown (859)824-4421 (859)824-4736 tim.mefford@williamstown.kyschools.us
Chad Rudd Wolfe County Campton (606)668-8202 (606)668-8250 chad.rudd@wolfe.kyschools.us
Stan Watts Woodford County Versailles (859)873-5434 (859)873-7731 stan.watts@woodford.kyschools.us

Copyright © 2001-2006 Kentucky High School Athletic Association (KHSAA), all rights reservered
This page is for the exclusive use of the KHSAA. Other use is strictly prohibited. Usage is monitored

 

KHSAA Current Master List of Girls Golf Coaches as of Friday July 20th 2007 12:10 PM

Head Coach                School                         City                 Phone Number         Fax Number           Coach E-mail                                       

Kim Goodin Adair County Columbia (270)384-2751 (270)384-6900 Kim.Goodin@Adair.kyschools.us
Scott Stamper Allen County-Scottsville Scottsville (270)622-4119 (270)622-5882 timothy.stamper@allen.kyschools.us
Lynn Gritton Anderson County Lawrenceburg (502)839-5118 (502)839-3486 lynn.gritton@anderson.kyschools.us
Sarah Hetherington Apollo Owensboro (270)852-7100 (270)852-7110 stacy.castlen@daviess.kyschools.us
Steve Cooke Ashland Blazer Ashland (606)327-6040 (606)324-0517 steve.cooke@ashland.kyschools.us
Launa Baldwin Assumption Louisville (502)458-9551 (502)459-8272 lmbdbaldwin@yahoo.com
Tami Penner Atherton Louisville (502)485-8202 (502)485-8985 Tami.Penner@Jefferson.kyschools.us
Colleen Gnau Ballard Louisville (502)485-8206 (502)485-8855 Colleen.Gnau@Jefferson.kyschools.us
B. B. Kendrick Ballard Memorial Barlow (270)665-8400 (270)665-5312 bb.kendrick@ballard.kyschools.us
Michael J. Deaton Barbourville Barbourville (606)546-3129 (606)546-3337 mike.deaton@bville.kyschools.us
Ed Hardin Bardstown Bardstown (502)331-8802 (502)331-8832 ed.hardin@bardstown.kyschools.us
Jill Kinslow Barren County Glasgow (270)651-6315 (270)651-9211 jill.kinslow@barren.kyschools.us
Ron Weaver Bath County Owingsville (606)674-6325 (606)674-9188 ron.weaver@bath.kyschools.us
Lori Eberle Beechwood Covington (859)331-1220 (859)426-3744 lori.eberle@beechwood.kyschools.us
Beverly Smith Bellevue Bellevue (859)261-2980 (859)261-1825 bev.smith@bellevue.kyschools.us
Tony Saylor Berea Berea (859)986-4911 (859)986-4640 tsaylor@raptech.com
Matt Kirchgessner Bethlehem Bardstown (502)348-8594 (502)349-1247 mattk@bardstowncountryclub.com
Kenneth Bradley Betsy Layne Betsy Layne (606)478-9138 (606)478-3805 kenneth.bradley@floyd.kyschools.us
Chris Holtz Bishop Brossart Alexandria (859)635-2108 (859)635-2135 trainerchris@excite.com
Lori Eberle Boone County Florence (859)282-5655 (859)282-5653 lori.eberle@boone.kyschools.us
Sami Montgomery Bourbon County Paris (859)987-2185 (859)987-5850 sami.montgomery@bourbon.kyschools.us
Molly McGill Bowling Green Bowling Green (270)746-2300 (270)746-2305 molly.mcgill@bgreen.kyschools.us
Pete Fraley Boyd County Ashland (606)928-7101 (606)928-3002 pete.fraley@boyd.kyschools.us
David Voss Boyle County Danville (859)236-5047 (859)236-7820 dvoss@mis.net
Wayne Morgan Breathitt County Jackson (606)666-7511 (606)666-7765 midfork@yahoo.com
Betty Poole Breckinridge County Harned (270)756-2149 (270)756-9061 betty.poole@breck.kyschools.us
Jonathon Sizemore Bryan Station Lexington (859)381-3308 (859)381-3330 jonathon.sizemore@fayette.kyschools.us
Andy Oder Bullitt East Mount Washington (502)538-7322 (502)538-8368 aoder@alltel.net
Matt Grimes Burgin Burgin (859)748-5282 (859)748-4002 matt.grimes@burgin.kyschools.us
Ryan Danner Butler Louisville (502)485-8220 (502)485-8517 ryan.danner@jefferson.kyschools.us
Duane Curry Butler County Morgantown (270)526-2204 (270)526-2268 duane.curry@butler.kyschools.us
Caldwell County Princeton (270)365-8010 (270)365-9742
Steve Smith Calloway County Murray (270)762-7374 x114 (270)762-7380 steven.smith@calloway.kyschools.us
Dave Ravenscraft Campbell County Alexandria (859)635-4161 (859)448-4886 dave.ravenscraft@campbell.kyschools.us
Tim Davis Campbellsville Campbellsville (270)465-8774 (270)789-4007 tim.davis@cville.kyschools.us
Brandon Wilson Carlisle County Bardwell (270)628-3800 (270)628-3837 brandon.wilson@carlisle.kyschools.us
Dawn Hogan Carroll County Carrollton (502)732-7075 (502)732-7012 bill.hogan@carroll.kyschools.us
Jimmy Brown Casey County Liberty (606)787-6151 (606)787-6408 james.brown@casey.kyschools.us
Cindy Gossett Caverna Horse Cave (270)773-2828 (270)773-2825 cindy.gossett@caverna.kyschools.us
Ben Baker Cawood Harlan (606)573-5029 (606)573-2424 ben.baker@harlan.kyschools.us
Chris Adams Central Hardin Cecilia (270)737-6800 (270)765-3889 chris.adams@hardin.kyschools.us
Ron Gustafson Christian Academy-Louisville Louisville (502)244-3225 (502)244-1824 coachgus@insightbb.com
Shawn Oakley Christian County Hopkinsville (270)887-7050 (270)887-1294 Shawn.Oakley@christian.kyschools.us
Donnie Stevens Clay County Manchester (606)598-3737 (606)598-8976 donnie.stevens@clay.kyschools.us
Lynn Starnes Clinton County Albany (606)387-5569 (606)387-8659 lynn.starnes@clinton.kyschools.us
Chuck Wilson Conner Hebron (859)334-4400 (859)334-4406 cindy.wilson@boone.kyschools.us
Chris Webb Corbin Corbin (606)528-3902 (606)523-3627 chris.webb@corbin.kyschools.us
Stephanie Hardin Crittenden County Marion (270)965-2248 (270)965-2797 stefanie.hardin@crittenden.kyschools.us
Jerry Hall Cumberland County Burkesville (270)864-3451 (270)864-1284 jerry.hall@cumberland.kyschools.us
Danville Danville (859)238-1308 (859)238-1344
Paul Gleason Daviess County Owensboro (270)852-7300 (270)852-7310 stacy.gleason@gmail.com
Roddy Stainforth Dixie Heights Covington (859)341-7650 (859)341-2531 stainforthr@yahoo.com
Brian Davis Doss Louisville (502)485-8239 (502)485-8744 Brian.davis@jefferson.kyschools.us
Robin Cash DuPont Manual Louisville (502)485-8241 (502)485-8035 robin.cash@jefferson.kyschools.us
Barrett Bush East Carter Grayson (606)474-5714 (606)475-9200 barrett.bush@carter.kyschools.us
John Devney East Jessamine Nicholasville (859)885-7240 (859)881-0161 john.devney@jessamine.kyschools.us
Doug Wilham Eastern Louisville (502)485-8243 (502)485-3883 dougndd@aol.com
Jeannie Parsley Edmonson County Brownsville (270)597-2151 (270)597-2962 jeannie.parsley@edmonson.kyschools.us
Ashley Shipp Elizabethtown Elizabethtown (270)769-3381 (270)769-2539 ashley_shipp@hotmail.com
Julie Raider Estill County Irvine (606)723-3537 (606)723-4894 julie.raider@estill.kyschools.us
Jim Copas Evangel Christian Louisville (502)968-7744 (502)968-8414 bweller1@bellsouth.net
Larry Bruner Fairdale Fairdale (502)485-8248 (502)485-8761 larry.bruner@jefferson.kyschools.us
Josh Tichenor Fern Creek Louisville (502)485-8251 (502)485-8009 Josh.tichenor@jefferson.kyschools.us
Tammy Leadingham Fleming County Flemingsburg (606)845-6601 (606)845-3102 Tamara.Leadingham@Fleming.kyschools.us
Kip Rambo Fort Knox Fort Knox (502)624-7030 (502)624-3856 kip.rambo@am.dodea.edu
Frankfort Frankfort (502)875-8655 (502)875-8657
Drex Davis Franklin County Frankfort (502)695-6750 (502)695-6755 coachd@fewpb.net
Mary Ann Mathews Franklin-Simpson Franklin (270)586-3273 (270)586-2021 shade3@comcast.net
Linda Edmondson Gallatin County Warsaw (859)567-7901 (859)567-8222 linda.edmondson@gallatin.kyschools.us
Lori Rousey Garrard County Lancaster (859) 792-2146 (859) 792-4352 lori.rousey@garrard.kyschools.us
Julie Andrew George Rogers Clark Winchester (859)744-6111 (859)745-2418 Julie.Andrews@clark.kyschools.us
Mike Harris Glasgow Glasgow (270)651-8801 (270)651-5189 mike.harris@glasgow.kyschools.us
Marcus Camacho Grant County Dry Ridge (859)824-9739 (859)824-9756 machogolf@insightbb.com
Scott Bradey Graves County Mayfield (270)674-6242 (270)247-8540 scott.bradley@graves.kyschools.us
Barry Alexander Grayson County Leitchfield (270)259-4078 (270)259-6131 michael.meredith@grayson.kyschools.us
Rick Davis Green County Greensburg (270)932-7481 (270)932-3214 rick.davis@green.kyschools.us
Lou Quillen Greenup County Greenup (606)473-9812 (606)473-7854 lou.quillen@greenup.kyschools.us
Chris Riggs Greenwood Bowling Green (270)842-3627 (270)842-2037 chris.riggs@warren.kyschools.us
Tori Schneider Hancock County Lewisport (270)927-6953 (270)927-8677 tori.schneider@hancock.kyschools.us
Kelly Kendall Harrison County Cynthiana (859)234-7117 (859)234-0115 kkendall@hospicebg.org
Houston Cruse Hart County Munfordville (270)524-9341 (270)524-3251 houston.cruse@hart.kyschools.us
Paul Spare Hazard Hazard (606)439-1318 (606)439-2285 paul.spare@hazard.kyschools.us
Jimmy Long Heath West Paducah (270)538-4090 (270)538-4091 jimmy.long@mccracken.kyschools.us
Matt Richeson Henderson County Henderson (270)831-8800 (270)831-8880 matt.richeson@henderson.kyschools.us
Kevin Mims Henry Clay Lexington (859)381-4359 (859)381-4358 kmims@gktllc.com
Kathy Peyton Henry County New Castle (502)845-8670 (502)845-8671 williampeyton1@yahoo.com
Todd Johnson Hickman County Clinton (270)653-4044 (270)653-3200 todd.johnson@hickman.kyschools.us
Diana McGhee Highlands Fort Thomas (859)781-5900 (859)442-4212 Diana.McGhee@fortthomas.kyschools.us
Chas Brannen Holmes Covington (859)655-9545 (859)581-7497 ron.madrick@covington.kyschools.us
Brad Boyd Holy Cross (Louisville) Louisville (502)447-4363 (502)448-1062 jbradboyd@aol.com
Mary Alexander Hopkins County Central Madisonville (270)825-6133 (270)825-6135 mary.alexander@hopkins.kyschools.us
Judy Futrell Hopkinsville Hopkinsville (270)887-1200 (270)886-1394 judyfutrell@bellsouth.net
Neal Banks Iroquois Louisville (502)485-8269 (502)485-8033 mike.beard@jefferson.kyschools.us
Brian Hall Jackson City Jackson (606)666-5164 (606)666-2555 brian.hall@jacksonind.kyschools.us
Ed Morgan Jackson County Mc Kee (606)287-7155 (606)287-2123 ed.morgan@jackson.kyschools.us
Chuck Pierce Jeffersontown Jeffersontown (502)485-8275 (502)485-8832 Chuck.Pierce@Jefferson.kyschools.us
Brian Johnson Jenkins Jenkins (606)832-2184 (606)832-4283 brian.johnson@jenkins.kyschools.us
Kellie Tefft John Hardin Elizabethtown (270)769-8906 (270)769-8996 mark.brown@hardin.kyschools.us
Tammy VanHoose Johnson Central Paintsville (606)789-2500 (606)789-2547 tammy.vanhoose@johnson.kyschools.us
Chad Allen June Buchanan Pippa Passes (606)368-6108 (606)368-6216 chadallen@alc.edu
Patrick Mulloy Kentucky Country Day Louisville (502)423-0440 (502)423-0445 patrick.mulloy@kcd.org
Harrison Davis Knox Central Barbourville (606)546-9253 (606)546-5684 bill.swafford@knox.kyschools.us
Jessica Weiner Lafayette Lexington (859)381-3474 (859)381-3487 jessica.weiner@fayette.kyschools.us
Tba Larue County Hodgenville (270)358-2210 (270)358-9469
Matt Watterson Lee County Beattyville (606)464-5005 (606)464-5014 matt.watterson@lee.kyschools.us
Brett Richards Letcher County Central Whitesburg 606-633-2339 606-633-2447 ravenrock586@alltel.net
Kasey Nolen Lewis County Vanceburg (606)796-2823 (606)796-3066 kasey.nolen@lewis.kyschools.us
Kitty Craycraft Lexington Catholic Lexington (859)277-7183 (859)277-8681 kcraycraft@lexingtoncatholic.com
Tyler Hughes Lexington Christian Lexington (859) 422-5700 (859) 223-3769 tkentuckyfan@aol.com
Jackie Pence Lincoln County Stanford (606)365-9111 (606)365-1750 jackie.pence@lincoln.kyschools.us
Scott Gray Livingston Central Smithland (270)928-2065 (270)928-2066 scott.gray@livingston.kyschools.us
Ethan Meguiar Logan County Russellville (270)726-8454 (270)726-1108 ethan.meguiar@logan.kyschools.us
Connie Lamkin Lone Oak Paducah (270)538-4150 (270)538-4151 connie.lamkin@mccracken.kyschools.us
Clyde Dixon Lynn Camp Corbin (606)528-5429 (606)528-4750 clyde.dixon@knox.kyschools.us
Royce Board Lyon County Eddyville (270)388-9715 (270)388-2296 royce.board@lyon.kyschools.us
Daniel Rogers Madison Central Richmond (859)624-4505 (859)623-3925 daniel.rogers@madison.kyschools.us
Brian Foley Madison Southern Berea (859)986-8424 (859)986-3092 brian.foley@madison.kyschools.us
Sam Westfall Madisonville-North Hopkins Madisonville (270)825-6017 (270) 825-6045 swestfall@newwavecomm.net
David Carroll Magoffin County Salyersville (606)349-2011 (606)349-5345 david.carroll@magoffin.kyschools.us
Anita Dillman Male Louisville (502)485-8292 (502)485-8770 anita.dillman@jefferson.kyschools.us
Freddie Leathers Marion County Lebanon (270)692-6066 (270)692-6248 freddie.leathers@marion.kyschools.us
Paul Lamb Marshall County Benton (270)527-1453 (270)527-0578 paul.lamb@marshall.kyschools.us
Laura Houchens Mason County Maysville (606)564-3393 (606)564-5360 laura.houchens@mason.kyschools.us
Mary Seay Mayfield Mayfield (270)247-4461 (270)247-9624 mary.seay@mayfield.kyschools.us
Shannon Taylor McCreary Central Stearns (606)376-5051 (606)376-7045 shannon.taylor@mccreary.kyschools.us
Sandra Cook McLean County Calhoun (270)273-5278 (270)273-5208 sandra.cook@mclean.kyschools.us
Deena Hurt Meade County Brandenburg (270)422-7515 (270)422-3928 jdhurt@insightbb.com
Tim Hacker Menifee County Frenchburg (606)768-8102 (606)768-8200 tim.hacker@menifee.kyschools.us
Jennifer Jackson Mercer County Harrodsburg (859)734-4364 (859)734-6364 terry.yeast@mercer.kyschools.us
Todd Collard Mercy Louisville (502)671-2010 (502)491-0661 tc15golfer@bellsouth.net
Scott Chapman Metcalfe County Edmonton (270)432-2481 (270)432-2714 Scott.Chapman@metcalfe.kyschools.us
Judy Pursifull Middlesboro Middlesboro (606)242-8820 (606)242-8825 Judy.Pursifull@mboro.kyschools.us
Adrian Nix Model Richmond (859)622-3766 (859)622-6658 adrian.nix@eku.edu
Tony Harlan Monroe County Tompkinsville (270)487-6217 (270)487-8274 tony.harlan@monroe.kyschools.us
Mike Baskey Montgomery County Mount Sterling (859)497-8765 (859)497-8705 bart.rison@montgomery.kyschools.us
Gail Blair Moore Louisville (502)485-8304 (502)485-8168 gail.blair@jefferson.kyschools.us
Stephen McKenzie Morgan County West Liberty (606)743-8052 (606)743-8100 stephen.mckenzie@morgan.kyschools.us
Eddie Wilcox Muhlenberg North Greenville (270)338-0040 (270)338-2442 eddie.wilcox@muhlenberg.kyschools.us
Joanna Freeman Muhlenberg South Greenville (270)338-9409 (270)338-9710 joanna.freeman@muhlenberg.kyschools.us
Justin Scott Murray Murray (270)753-5202 (270)753-8391 justin.scott@murray.kyschools.us
Kevin Burkhead Nelson County Bardstown (502)349-7010 (502)349-7017 kevin.burkhead@nelson.kyschools.us
Nick Enginger Newport Central Catholic Newport (859)292-0001 (859)292-0656 nenginger@ncchs.com
Phil French Nicholas County Carlisle (859)289-3780 (859)289-6429 phil.french@nicholas.kyschools.us
Lindsey Wegley North Bullitt Shepherdsville (502)957-2186 (502)957-6762 lindsey.wegley@bullitt.kyschools.us
Greg Gumm North Hardin Radcliff (270)351-3167 (270)352-4512 gregory.gumm@hardin.kyschools.us
Karen Moore North Laurel London (606)862-4699 (606)862-4701 karen.moore@laurel.kyschools.us
Ron Ricks North Oldham Goshen (502)228-0158 (502)228-7735 roncricks@aol.com
Cynthia Rorer Notre Dame Covington (859)261-4300 (859)292-7722 cdrorer@aol.com
Holly Mills Ohio County Hartford (270)274-3366 (270)274-9482 holly.mills@ohio.kyschools.us
Jennifer Willard Oldham County Buckner (502)222-9461 (502)222-0558 jen2100@aol.com
David Wainscott Owen County Owenton (502)484-5509 (502)484-0444 dwainscott@owenelectric.com
Sherri Worth Owensboro Owensboro (270)686-1110 (270)686-1162 sherri.worth@owensboro.kyschools.us
Sarah Malone Owensboro Catholic Owensboro (270)684-3215 (270)852-8007 sarah.malone@owensborocatholic.org
Keith Bickerstaff Paducah Tilghman Paducah (270)444-5650 (270)444-5659 golfnut1963@comcast.net
Stacy Howard Paintsville Paintsville (606)789-2656 (606)789-2582 stacy.howard@paintsville.kyschools.us
Stephen McCauley Paris Paris (859)987-2168 (859)987-2132 stephen.mccauley@paris.kyschools.us
Rhonda Hall Paul Dunbar Lexington (859)381-3546 (859)381-3560 kyfans@aol.com
Keith Smith Pendleton County Falmouth (859)654-3355 (859)654-4235 everett.smith@pendleton.kyschools.us
Clay Campbell Phelps Phelps (606)456-3482 (606)456-8988 clay.campbell@pike.kyschools.us
Greg Friend Piarist Martin (606)285-3950 (606)285-3950 landmanfriend@yahoo.com
Pike County Central Pikeville (606)432-4352 (606)432-7730
Cindy Stuart Halbert Pikeville Pikeville (606)432-0185 (606)432-2022 cindy.halbert@pikeville.kyschools.us
Jamie Mills Pineville Pineville (606)337-2361 x310 (606)337-3720 jamie.mills@pineville.kyschools.us
Brent Lynch Pleasure Ridge Park Louisville (502)485-8311 (502)485-8093 brent.lynch@jefferson.kyschools.us
James Kaiser Portland Christian Louisville (502)778-4117 (502)772-7027 kaisergolf@bellsouth.net
David Faulkner Powell County Stanton (606)663-3320 (606)663-3406 david.faulkner@powell.kyschools.us
Peg Escola Presentation Louisville (502)583-5935 (502)583-1342 escijim@aol.com
Marc Shepherd Prestonsburg Prestonsburg (606)886-2252 (606)886-1745 marc.shepherd@floyd.kyschools.us
James Powell Pulaski County Somerset (606)679-1574 (606)677-2771 james.powell@pulaski.kyschools.us
Tom Collins Raceland Raceland (606)836-8221 (606)494-2341 tom.collins@raceland.kyschools.us
Joe Lewis Reidland Paducah (270)538-4210 (270)538-4211 joe.lewis@mccracken.kyschools.us
Julie Asher Rockcastle County Mount Vernon (606)256-4816 (606)256-3755 julie.asher@rockcastle.kyschools.us
Peggy Jones Rowan County Morehead (606)784-8956 (606)784-1067 peggy.jones@rowan.kyschools.us
Angie Boyd Russell Russell (606)836-9658 (606)494-2198 angie.boyd@russellind.kyschools.us
Robin Rixon Russell County Russell Springs (270)866-3341 (270)866-8830 robin.rixon@russell.kyschools.us
Dennis Pardue Russellville Russellville (270)726-8421 (270)726-3685 dennis.pardue@russellville.kyschools.us
Robyn Bain Ryle Union (859)384-5300 (859)384-5335 robyn.bain@boone.kyschools.us
Leslie Demling Bender Sacred Heart Louisville (502)897-6097 (502)893-0120 bendo331@hotmail.com
Gene Kirk Sayre Lexington (859)254-1361 (859)231-0508 gkirk@sayreschool.org
Brandon Griffith Scott Covington (859)356-1527 (859)356-5516 brandon.griffith@kenton.kyschools.us
Jason Carpenter Scott County Georgetown (502)863-4131 x1129 (502)867-0544 coach.mckee@scott.kyschools.us
Heidi Glascock Seneca Louisville (502)485-8323 (502)485-8174 heidi.glascock@jefferson.kyschools.us
Susan Wiley Shelby County Shelbyville (502)633-2344 (502)647-0238 susan.wiley@shelby.kyschools.us
Ronnie Evans Sheldon Clark Inez (606)298-3591 (606)298-5148 ronnie.evans@martin.kyschools.us
Bob Deal Simon Kenton Independence (859)960-0100 (859)960-0200 rdealied@fuse.net
David Head Somerset Somerset (606)678-4721 (606)677-0087 david.head@somerset.kyschools.us
Diane Green South Laurel London (606)862-4727 (606)862-4728 G.Smith@Laurel.kyschools.us
Ethan Moore South Oldham Crestwood (502)241-6681 (502)241-0955 Ethan.moore@oldham.kyschools.us
James Thornsbury Southern Louisville (502)485-8330 (502)485-8029 james.thornsbury@jefferson.kyschools.us
John Newton Southwestern Somerset (606)678-9000 (606)678-9277 jjnewton@alltel.net
Karen Ball Spencer County Taylorsville (502)477-3255 (502)477-3212 Kball@ups.com
Bill Tobergte St. Henry District Erlanger (859)525-0255 (859)525-5855 bet927@netzero.net
Walt Edwards St. Mary Paducah (270)442-1681 x221 (270)442-7920 walt@marsbilling.com
Kevin Crosby Tates Creek Lexington (859)381-3620 (859)381-3635 kevin.crosby@fayette.kyschools.us
David Parsons Taylor County Campbellsville (270)465-4431 (270)465-4834 david.parsons@taylor.kyschools.us
Jonathon Turner Todd County Central Elkton (270)265-2506 (270)265-9408 jturner18@apmail.apsu.edu
Jim Garnett Trigg County Cadiz (270)522-2200 (270)522-2225 jim.garnett@trigg.kyschools.us
Brittney Wingham Trimble County Bedford (502)255-7781 (502)255-5126 brittney.wingham@trimble.kyschools.us
Denny Young Union County Morganfield (270)389-1454 (270)389-2715 dqdenny@aol.com
Sarah Hitchings Valley Louisville (502)485-8339 (502)485-8666 william.raleigh@jefferson.kyschools.us
Ken Theissen Villa Madonna Covington (859)331-6333 (859)331-8615 KTGTSST@fuse.net
Gerald Harrison Waggener Louisville (502)485-8340 (502)485-8140 gerald.harrison@jefferson.kyschools.us
Casey Ryan Walton-Verona Walton (859)485-7721 (859)485-7739 casey.ryan@wv.kyschools.us
Sonya Blanton Warren Central Bowling Green (270)842-7302 (270)781-5115 sonya.blanton@warren.kyschools.us
Jonathan Decker Warren East Bowling Green (270)781-1277 (270)843-2610 johnathan.decker@warren.kyschools.us
Tom Harmon Washington County Springfield (859)336-5475 (859)336-5983 thomas.harmon@washington.kyschools.us
Brent Sexton Wayne County Monticello (606)348-5575 (606)348-3458 brent.sexton@wayne.kyschools.us
John Liles West Carter Olive Hill (606)286-2481 (606)286-8026 john.liles@carter.kyschools.us
Heather Kraus West Jessamine Nicholasville (859)887-2421 (859)887-8854 hckraus@aol.com
Mike Newman Western Louisville (502)485-8344 (502)485-8969 Dave.Jaggers@Jefferson.kyschools.us
Lesa Hodge Western Hills Frankfort (502)875-8400 (502)227-4568 lesa.hodge@ky.gov
WJ Patterson Whitefield Academy Louisville (502)239-2509 (502)231-6286 wjpatterson@sullivan.edu
Roy Peace Whitley County Williamsburg (606)549-7025 (606)549-7035 roy.peace@whitley.kyschools.us
David Higginbotham Williamsburg Williamsburg (606)549-6046 (606)549-6096 david.higginbotham@wburg.kyschools.us
Stephanie Caldwell Williamstown Williamstown (859)824-4421 (859)824-4736 stephanie.caldwell@williamstown.kyschools.us
Chad Rudd Wolfe County Campton (606)668-8202 (606)668-8250 chad.rudd@wolfe.kyschools.us
Stan Watts Woodford County Versailles (859)873-5434 (859)873-7731 stan.watts@woodford.kyschools.us

Copyright © 2001-2006 Kentucky High School Athletic Association (KHSAA), all rights reservered
This page is for the exclusive use of the KHSAA. Other use is strictly prohibited. Usage is monitored

 

Michigan Interscholastic Golf Coaches Ass'n

http://www.migca.org/memblist.cfm

Executive Board Members
2004-2005

President
David Ghareeb - East Grand Rapids
dghareeb@egrps.org
President-Elect
Gej Jones - East Lansing
jones_ge@elps.k12.mi.us
Secretary 
Carol Melcher - Saline
cmelch@hotmail.com
Ratings 
Scott Street - Walled Lake Western
streets@walledlake.k12.mi.us
Executive Director
Bob Lober - Traverse City Central
blober@tcjga.com
Past President
Jim Bennett - Grosse Ille
bennetj@gischools.org
MHSCA Delegate
Gregg Kirchen - Holland
greggkirchen@yahoo.com
Special Events
Bob Lober - Executive Director
blober@tcjga.com
Publications/Public Relations
Nancy Johnson - Greenville
nancyj@wingsisp.com
Membership
Paul Martin - Flushing
pfmartin63@charter.net

Current MIGCA Membership List

2006-2007 MEMBERS

List is alphabetical by last name.
Click here to view list alphabetically by name of school.

COACH SCHOOL
Abdelkader, Joseph Reeths Puffer
Adamec, Art Gladwin
Adams, Abby Rochester H.S.
Allen, Thomas Fr. Gabriel Richard, Ann Arbor
Alles, Tom Canton
Alrick, Lance Schoolcraft High School
Anders, Tim Cedar Springs High School
Anderson, Jim Gull Lake
Anderson, Scott Kinglsey
Andrews, Ronald Trenton High School
Appleyard, Fred Grosse Ile High School
Arbuckle, Mike Grass Lake
Ardery, Craig Traverse City St. Francis
Artymovich, Robert Harper Woods Regina
Atkinson, Karen Lake Fenton
Atkinson, Dennis Lake Fenton
Audia, Darren Grosse Pointe North
Averill, Troy Bay City Western High School
Azeez, Mark Farmington H.S.
Babin, Jeffrey Midland H. S.
Bailie, Jim Pinconning
Baker, David Bloomfield Hills Andover
Banda, Brian Grayling
Barbour, Bruce Leslie
Bareis, Andrea Chelsea High School
Barnhart, Scott Farwell Area Schools
Barnum, Tom Kalamazoo Loy Norrix
Barrett, David Bloomfield Hills Andover
Barry, Jack Mt. Morris H.S.
Bartman, Gene Calvin Christian
Baumgartner, Jake Perry High School
Beach, Robert Powers Catholic
Beale, Larry Walled Lake Northern High School
Beam, Richard Gobles High School
Bearss, Steve Zeeland East High School
Benkert, Stephene Okemos High School
Benn, Bill Swartz Creek
Bennett, James Grosse Ile High School
Berger, Daniel Detroit Country Day
Billups, Bob Howell High School
Bitner, George Spring Lake High School
Bittinger, Larry Milford High School
Black, Mark Frankenmuth
Blaylock, Bob Carman/Ainsworth
Bleiler, Steve Hesperia
Bleiler, Mark Breckenridge Community Schools
Blood, Charles Hillsdale Academy
Bluhm, Adam Orchard View
Bokhoven, Kenneth Grand Rapids Christian
Boss, Chet Utica Ford II
Brainard, John Mona Shores High School
Braisted III, Leon O. Birmingham Seaholm
Brandt, Donald Goodrich
Brennan, Val Web Duster
Brewer, Allen Wayland Union
brower, steve Hillsdale
Brown, Ben St. Ignace La Salle
bruce, larry Not Affiliated
Brussee, John Kalamazoo Christian High School
Buchholz, Gary Central Montcalm
Bumpus, Dan Brother Rice
Burger, Christine Hanover-Horton
Burk, Steve Trenton High School
Burke, Richard Kearlsey
Burkhart, Arnold Pellston
Burns, Robert Williamston
Burtrum, Teresa Davison
Cadare, Mike Alpena High School
Callahan, Vic Kalamazoo Central
Campeau, Dan Essexville Garber
Carlson, Jon Lakeview
Chamberlain, Jim Clarkston
Chandonnet, Ron Newaygo
Chandonnet, John Newaygo
Chapple, Gerry Walled Lake Central
Charlton, Clem West Bloomfield
Cherrette, Mike G. R. West Catholic
Clark, Bud Sturgis High School
Clark, Thomas Saugatuck High School
Clark, Jim Jackson Lumen Christi
Clegg, Judy Grand Blanc
Clock, Terri Muskegon High School
Collins, Thomas Gull Lake
Commerson, Hal Rochester
Constine, Leo Corunna
Cool, Scott Plainwell
Coon, Cathy Traverse City West
cooper, james Grosse Pointe South
Cooper, Ron Monroe Public Schools
Coplen, Darrell Macomb Christian
Corona, Clem Saline
Courturier, Rick Holt
Covell, Larry Muskegon Catholic Central High School
Crosby, James Birmingham Groves
Crowley, Steve DeWitt High School
Cullen, Christopher Montague H.S.
Cunningham, Bernie Lakeville
Cutter, Andy Bentley
Dalman, Carla Zeeland East High School
Daly, Megan Lake Orion High School
DAVIDSON, KELI Forest Hills Northern
Davies, Seth Grand Rapids Christian
Davis, Brian Traverse City West
Dawson, David Swan Valley
De Horn, James Allendale
DeBruyn, Jennifer Mona Shores High School
Demaris, Walt East Detroit High School
DeMarti, Anthony Utica Stevenson
Deming, Jack Wayland Union Schools
Dickerson, Bob Waterford Our Lady of the Lakes
Diehl, Paul U of D Jesuit
Dillingham, Dave Hart High School
DiMambro, Piero U of D Jesuit
Discher, Kevin Essexville Garber
Doornbos, Carl Rockford High School
Douglass, Jim Vicksburg High School
Dowell, Bill Holt
Drake, Dee Ann Arbor Huron
Dryer, Mike Ionia High School
Duffy, Tom Marshall
Duggan, Charlie Southfield Lathrup
Dunham, Andrew Cheboygan
Dupke, Larry Hazel Park
Ebels, Bob Hope College
Eberhardt, Bob R.O. Dondero/Clawson
Eckert, Steve Fremont High School
Eckert, Steve D. Fremont High School
Enyart, Kent Delton Kellogg
Eustice, Bob Portage Northern
Evans, Tony Lakeview
Farrell, Tom Not Affiliated
Fedewa, Chris Clare High School
Fedewa, Adam Lansing Eastern
Felt, Hugh Lakeland H.S.
Fett, Jim Kalamazoo Central
Filter, Robert Flushing High School
Flegle, Carl Dearborn High School
Fleming, Douglas East Lansing High School
Fodera, Joseph Crestwood High School
Foster, Jack Cadillac
Frasier, Jack Sparta Area Schools
fredline, gary Lowell H.S.
French, Betsy Saline
Fuller, Roger Coldwater
Furney, Charlie Lansing Catholic Cent.
Gallagher, Randy Mt. Pleasant High School
Gallaher, Monty Lake Orion High School
Gapske, Alan Alpena High School
Garrett, Logan Lansing Eastern
Genson, Tim Mason County Central
Getzan, John Troy H.S.
Ghareeb, David East Grand Rapids
Giarmo, Bill East Kentwood
Gilbert, Sarah Mt. Pleasant High School
Gill, Lori Lutheran North
Gilpin, David Hanover-Horton
Glass, Roger Grand Haven High School
glover, Mike Roscommon High School
Glynn, Jim Charlevoix
Glynn, Cindy Charlevoix
Graham, Margie Petoskey High School
Gump, Matthew Cranbrook-Kingswood
Gunder, Greg Niles
Gunter, Dave Greenville H.S.
Gunthorpe, Jerry Ovid-Elsie
Hajec, William Fenton High School
Hamilton, Dick Marshall
Hamilton, Dan Jackson High School
Hammer, Pete Clio
Haney, Jeff Rochester H.S.
Hansen, Mike Grand Ledge High School
Hansen, Gerald Detroit Country Day
Harding, Michael Belleville High School
Harkema, Doug Holt
Harkness, Cheryl Ithaca High School
Harper, Gary Livonia Churchill High School
Harrell, Greg Quincy
harrington, brendan Bloomfield Hills Andover
Harris, Tom Flushing High School
Harris, Debra Novi High School
Harvey, Dave Grand Rapids Central
Haycook, John St. Louis High School
Hayes, Bill Redford Catholic Central
Head, Steve Onsted
Henry, Charles EPBP-Laker
Hoerner, Ryan Chesaning Union High School
Hofley, Eric Bloomfield Hills Andover
Holland, Kurt Greenhills School
Holms, John Comstock
hopkins, garry Hillsdale
Horning, Andrew Lakeville
Hornyak, James Traverse City St. Francis
Hover, Alan Standish Sterling
Howard, Bob Summerfield
Hoyle, Susan Bay City Central
Hudson, Randy Walled Lake Northern High School
Hughey, Jeff Howell High School
Humphrey, Myron St. Johns
Hursey, Tyler Okemos High School
Hursey, Tom Midland High School
Hursey, Todd Suttons Bay
Huss, Brad Novi High School
Hutton, David Grandville High School
Hyslop, Jerry Holly
Hyslop, Matthew Holl High School
Iannetta, Frank Not Affiliated
Ignasiak, Thomas Utica High School
Inch, Howard Dearborn High School
Jackson, Tom South Lyon High School
Jacobs, Amy Grandville High School
Jann, Jocelyn Forest Hills Central
Jensen, Carroll Battle Creek Lakeview
Johansen, Al Schoolcraft High School
Johns, Gary Lake Shore
Johnson, Rob Vicksburg High School
Johnson, Nancy Greenville H.S.
Johnson, Tom Gaylord
Johnson, Randy Oakland Christian
Johnson, Don Grand Haven Public Schools
Johnston, Kurt Plymouth Christian
Jokie, Ray Port Huron Northern
Jones, George East Lansing High School
Jordon, Mike Brooklyn Columbia
Joseph, Mike Hartland
Judson, Larry Larry Judson 2000
Kaminski, Bob Thornapple Kellogg
Kaul, Tim Clarkston
Kearney, Thomas Montague H.S.
Kelley, Terry Oxford
Kendall, Jerry North Muskegon High School
Kent, Rick Grand Blanc
Kernohan, Mike Romulus
Kinas, Bob Parchment
King, John Armada High School
Kirchen, Gregg Holland
Kirkendall, Stan Hastings
Klenk, Richard St. Charles
Knue, Dan Spring Lake High School
Koebbe, Michael Belleville High School
Koert, Tom NorthPointe Christian High School
Kohler, Neil Brown City
Koresky, Jim Milford
Kowalski, Vicky Mercy
Kragt, Greg Schoolcraft High School
Krauss, Jeff Byron Center High School
Krueger, Bruce Hastings
Krum, David Schoolcraft High School
Kugler, David Wyoming Park
Kulczyk, Stephen Schoolcraft High School
Kurth, Jamie Bloomfield Hills Lasher
Kutch, Carl Lakewood Public Schools
Kvamme, andy Anapolis H.S.
Ladwig, Patrick Coopersville
Lafferty , Andrea Berkley High School
Lafferty, Tony Stoney Creek
Lampkowski, Mike Bedford H.S.
Lancaster, Don Jenison
Landrem, Bill Linden High School
Lang, Tom media
Lange, Jared Retired/Life
Langton, Tammy Catholic Central High School
Larson, Bernard Battle Creek Pennfield
Lattin, Jack Schoolcraft High School
Lauckner, Matt Lake Fenton
Laurent, Richard Greenville H.S.
Leatherman, Jeff G.R. South Christian
Leatherman, Mike Not Affiliated
Lewis, Melanie Alma
Ligrow, Fred Dexter H.S.
Link, Art West Bloomfield
Lober, Bob Traverse City Central
Loe, Chad Petoskey High School
Lomason, Harry Bloomfield Hills Lasher
Lombard, Casey Holly
Lovelace, Mike Ann Arbor Huron
Lovell, Don Oxford
Lynch, Sam Dondero High School
Maas, Bill Olivet College
maier, jim stevensville-Lak
Main, Ken Morley Stanwood
Main Sr., Ken Morley Stanwood
Maley, Jim Avondale
Manders, Kerrie Napoleon High School
Marks, Dean Kalamazoo
Martin, Paul Flushing High School
Martinez, Arnoldo Grand Ledge High School
Mavis, Tom Rochester Hills Stoney Creek
MC NEIL, ANTHONY Detroit Central
McCalister, Brian Livonia Franklin High School
McCarney, Dave Lincoln Park
McCarthy, Michael Retired
mcdowell, elwyn New Lothrop
McKay, Douglas DeLaSalle Collegiate
McKinley, John Muskegon Orchard View
McLane, Michael Sterling Heights High School
McLean, Kenneth Flint Central High School
McManus, Lois Traverse City Central
McMellen, Dave Traverse City Central
McMichael, Tom South Haven
MCNEIL, ANTHONY Detroit Central
McNier, Bruce Byron
Melcher, Carol Saline
Mercure, Dan Riverview Community
Miller, Brian Ann Arbor Pioneer High School
Miller, Bill Brighton High School
Miller, Marty Southfield Christian
Miller, Eldon White Pigeon
Milner, Lee Petoskey High School
Minna, Pete Walled Lake Northern High School
Minnear, Timothy Zeeland West High School
Mohre, Nancy Charlotte High School
Moore, Chris Plymouth High School
Morgan, Bill Clio
Morris, Mike Centreville High School
Mory, Bill Haslett High School
mueller, michael Hemlock
Murawski, Chet East Kentwood
Murdock, Larry Ida
Murray, David Lakeview
Myllyla, Jim Not Affiliated
Nadzam, Paul Retired - Trenton
Nagy, Kellianne Livonia Ladywood
Napieralski, Kim G.R. Catholic Central
Nardizzi, Pat Inland Lakes High School
Nestor, Carl East Grand Rapids
Neubecker, James Byron
Newcomb, Gary Hall of Fame 1998
Noch, Douglas Romeo High School
Noll, Deb Monroe Jefferson
North, Cathy Linden High School
Nowak, Patricia Ithaca Public Schools
O'Brien, Fred Glen Lake
O'Connor, Robert Lakeview School District (Battle Creek)
O'Neill, Gary Breckenridge H.S.
Oake, Nathan Hartland
Ogg, Mike Lapeer West
Oleson, Claude Not Affiliated
Olsen, Mark White Pigeon
Olson, Herb Grayling
Olson, Kevin Walled Lake Central
Ossola, Mary Jane Northville High School
Ott, Michael Harper Creek
Pack, Rick Mt. Morris H.S.
Paddinge, John Jenison
Palmer, Tom Midland H. S.
Palmer, Charles Inland Lakes High School
parker, Mike Imlay City
Parkhurst, Michael Sturgis High School
Partlow, Kathy Lansing Catholic Cent.
Pasbjerg, Carl Rochester Adams
Patterson, Al Farwell Area Schools
Pearson, Patrick Gull Lake
Perkins, Roger Kenowa Hills
Pernicano, Geoff Milford High School
Petee, Kirk Mason H.S.
Peters, Jan Adrian H.S.
Petersen, Hans Troy Athens H.S.
Peterson, Donald Ludington High School
Phillips, David Caledonia
Phillips, Scott Mesick High School
Picard, Evonne East Lansing High School
Pickering, Mark Midland Dow
Picot, Dan Rochester Adams
Plunkitt, Steve Imlay City
Poertner, Larry Not Affiliated
Posey, Mark Big Rapids
Predhomme, Thomas Plymouth Christian
Prestininzi, David Not Affiliated
Pulver, Marv Mason H.S.
Pummill, Ron Garden City High School
Pupel, Dan Forest Hills Central
Quinn, James Hart High School
Rabbitt, Bruce Pinckney Schools
Rademacher, Jim Brother Rice
Raklovits, Greg Lake Michigan Catholic
Ramsey, Ryan Harbor Beach
Rankin, Robert Birmingham Groves
Rea, William Bloomfield Hills Lasher
Reed, Tim Cheboygan
Reeder, Charles Swan Valley
Reimink, Ronald Hudsonville
Reynolds, Thomas Marshall
Ritt, Mike Freeland
Robinson, Bob Pinconning
Roby, Douglas Grosse Pointe South
Rodriguez, Steve Ann Arbor Pioneer High School
Rogers, Ted Coldwater
Root, Chris Montrose High School
Rosema, Doug G.R. South Christian
Rosenow, Beth Fenton High School
Rumple, Wayne Monroe Public Schools
Runchey, Jack Rochester Adams high School
Rusek, Dan Richmond
Rutterbush, Scott Livonia Franklin High School
Ryan, Martha Grand Blanc
Salmon, Richard Flint Central High School
Samelstad, Kim Mattawan High School
Sander, Jim Milford High School
Sanderson, Mike Brighton High School
Sapp, Andrew University of Michigan
Schanhals, Mark Bay City All Saints
Schipper, Todd Ludington High School
Schira, Chuck Portage Central
Schoonbeck, Cindy East Kentwood
Scranton, Cas Pickney
Seekamp, Craig Portland
Selzer, Joseph Fremont High School
Sergent, Bruce Troy H.S.
Shaffer, James Milford High School
Shanley, Barry Lawton
Sherrill, Larry Clarkston
Sherwood, Karen Grand Haven High School
Shlaffer, Tom Hesperia
Silverthorn, Ernie Alma
Simons, Harold Not Affiliated
Skarzynski, James Gabriel Richard Riverview
Skatzka, Dan South Lyon High School
Slater, Sara Grosse Ile High School
Smith, Mark Bedford H.S.
Smith, M. Joe Cranbrook-Kingswood
Smith, Mark Bedford H.S.
Smith, Don Lake City
Smith, Gary Gull Lake
Smith - Hinga, Kelly Portage Central
Snow, Jim Powers Catholic
Snyder, Gary Jenison
Soltysiak, Michael DeWitt High School
Speirs, David Lapeer East High School
spence, susan Byron Center High School
spence, william Not Affiliated
spence, william Byron Center High School
Spencer, Todd Airport Community Scools
Spencer, Bill Farmington Harrison
Sprague, James Delton Kellogg
Stackpoole, Brian Grosse Pointe North
Stacks, Mary Jo East Lansing High School
Stacks, F. Douglas East Lansing High School
Stanley, Jill Davison
Starry, Gregory Mt Pleasant Sacred Heart
Stearns, Steve Lapeer East High School
Steffan, Peggy Detroit Country Day
Stelter, William Saginaw Heritage
Stelter, Ron Saginaw Douglas MacArthur
Sternburgh, Paul St. Johns
Stetler, Rik Manchester
Stetson, Matthew Northville High School
Street, Scott Walled Lake Western H. S.
Strom, Howard Big Rapids
Strong, Mark Ithaca Public Schools
Stuart, Mary Jackson Lumen Christi
Stuewe, Bob Lowell H.S.
Sutton, Bruce North Farmington High
Swanson, Michael Manistee
Swartout, Dave Jackson Lumen Christi
Switzer, Gary Fremont High School
Taylor, Cliff Not Affiliated
Taylor, Bob Farmington Harrison
Taylor, Ken Fruitport
TenEyck, Paul Forest Hills Central
Terry, Rich Romeo High School
Terwilliger, Judd Not Affiliated
TeSlaa, Mark Unity Christian High School
Testing, Val Not Affiliated
Thomas, William South Lyon High School
Thomas, Daniel Not Affiliated
Thompson, John Lakeland H.S.
Thompson, Wayne Brandon H.S.
Trevino, Lori Whitehall High School
Trevisan, Dan Fraser High School
Uhlmann, Marc Portage Central
Urschalitz, Bob Concord
Van Raalte, Jon Holland
Van Ryn, Jon Byron Center High School
Vander Zwart, Bob Northview High School
VanDyke, Rod South Christian
VanSloten, Ron Rudyard
VanStee, Mark South Christian
Varty, Bob Charlevoix
Vietzke, Chad Bath High School
Vince, Todd Rochester Stoney Creek
Von Ins, David Saugatuck High School
Wadsworth, Craig Lapeer East High School
Wagner, John Livonia Stevenson High School
Wagner, Gerard Caledonia
Walczak, Dennis Sterling Hts.-Utica Stevenson High School
Walden, Delvin Cranbrook-Kingswood
Walden, Delvin Retired/Life
Ward, Randy Bangor H.S.
Warmingham, Robert Leslie
Weadock, Tom Davison
Wendrick, Jonathan Brighton High School
Wheeler, Kerry West Ottawa
Whitehead, Maureen Hillsdale
Whitmer, James Greenville H.S.
Wiegand, Mark Clarkston
Willick, Ross Kent City
Willison, Daniel Lakeview
wilson, tom Port Huron Northern
Wilson, Tom Mona Shores High School
Wilson, Matthew Holly
Wohlfeil, Baird Notre Dame Prep
Wolffis, Jack Muskegon Western Michigan Christian High School
Wolma, Kevin Hudsonville
Wood, Joe Portage Northern
Woodhull, Scott Waterford Kettering
Woodrow, Bob Kalamazoo
Worley, Paul Livonia Churchill High School
Wotring, Kelly Rockford High School
Wright, Jim Harbor Springs
Wright, Ken Birmingham Groves
Wright, Ben Chippewa Hills
Yeager, Mike Troy H.S.
Yeager, Harry Milford
Yeagley, Michael Flushing High School
Young, Rick Kalamazoo Christian High School
Young, Matthew Orchard View
Young, Jesse Rockford High School
Zadow, Mary Jo Onekama
Zakar, Bob Dearborn Divine Child High School
Zaleski, Dennis Farmington H.S.
Zantello, Ramon Plainwell
Zinkus, William Kalamazoo Hackett Catholic Central
Zwolensky, Betty Jo Owosso

 

 

Home
Intro
Resources
Gallery
Forum
Links
Geoff
Search
Contact
Putting Academy
SunClock
Weather
Calendar
RefDesk
eMail
Hober Radio
Thinking Radio
PZ Radio
Oldtime Music
© 1999-2007 Geoff Mangum
MacMade with ApplePi
Solution Graphics
 



The intelligent golf search engine.